FP7G50US60
  • Mã SP:
    MUD035A012
  • Giá:
    156,500VND
  • Lượt xem:
    3459
  • Số lượng:
  • Mô tả:
    MODULE IGBT 600V 50A EPM7
Tính năng
Manufacturer Part Number
FP7G50US60
Description
MODULE IGBT 600V 50A EPM7
Technical/Catalog Information
FP7G50US60
Vendor
Fairchild Semiconductor
Category
Semiconductor Modules
Configuration
Half Bridge
Input
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600V
Current - Collector (Ic) (Max)
50A
Power - Max
250W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.8V @ 15V, 50A
Current - Collector Cutoff (Max)
250µA
NTC Thermistor
No
Input Capacitance (Cies) @ Vce
2.92nF @ 30V