STGW20NC60VD IGBT N-CHAN 60A 600V TO247
  • Mã SP:
    MUD035A010
  • Giá:
    171,500VND
  • Lượt xem:
    3554
  • Số lượng:
  • Mô tả:
    Kênh N, transistor configuration: single
Tính năng
Manufacturer
STMicroelectronics
Manufacturer Part Number
STGW20NC60VD
Description
IGBT N-CHAN 60A 600V TO247
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.5V @ 15V, 20A
Current - Collector (Ic) (Max)
60A
Current - Collector Pulsed (Icm)
150A
Power - Max
200W
Switching Energy
550µJ
Input Type
Standard
Gate Charge
100nC
Td (on/off) @ 25°C
31ns/100ns
Test Condition
390V, 20A, 3.3 Ohm, 15V